Žblebt roku 2017

Další ročník oblíbené ankety Žblebt roku je tu. Můžete vybírat ze 14 nominovaných ten nejhloupější výrok na téma rozvodu a porozvodové péče o děti.

Hlasování v anketě poběží do poloviny dubna. Do té doby budeme k jednotlivým žblebtům každé úterý zveřejňovat podrobnější komentář (publikované komentáře otevřete kliknutím na jméno nebo fotografii).

 

1. Jiří Doležal:

„Rozhodně bych muži, který takhle blbě šije a je na to hrdý, nesvěřoval dítě do péče.“ 

Ani pravidelné kouření marihuany zřejmě nepomohlo tomuto novináři vyrovnat se s tím, že jej v dětství opustil otec. Že by proto chtěl dopřát podobný osud dalším dětem?

2. Marek Herman:

„Více než polovina manželství se ale dnes rozvádí a v 95 procentech případů se o rozpadlou rodinu starají ženy jako samoživitelky. ... Proto mluvíme o 20. století jako o století selhání otců.

Matky podávají většinu návrhů na rozvod a obvykle pak chtějí jen svou výlučnou péči o děti. Za ztrátu jednoho rodiče však mohou otcové… To je prosím logika ředitele asociace hazardních firem.

3. Gabriela Hostomská:

„Otec, který vidí takovou scénu exekučního odebírání dítěte, a rozhodne se, že raději rezignuje na svá práva a zvolí „sociální smrt“, je podle mého názoru milujícím rodičem.“

Rezignujte na výchovu svého dítěte a ponechte jej u rodiče, který mu brání v kontaktu s vámi. Taková je představa milujícího rodiče pro vedoucí sociálního odboru na Praze 11.

4. Ivana Jirešová:

„Ustát dvojí život v různých prostředích totiž sežere hromadu energie.“

Tato herečka se stále nesmířila s tím, že její dcera má mít matku i otce. Hromadu energie jí proto žere dlouhodobý boj proti střídavé péči. Díky tomu je z ní už stálice naší ankety.

5. Daniela Kovářová:

„Vzdát a říct si: „Nedá se nic dělat, nevyhraju, prostě tenhleten boj jsem prohrál, půjdu jinam, pořídím si jiné dítě,“ s nadsázkou řečeno je přece taky cesta, kterou volíme v jiných případech.“ 

Šéfredaktorka Rodinných listů (!) před třemi lety chválila tatínky, kteří nevěděli, co s dětmi (a nechali je v péči matky). Dnes jim pro lepší zapomnění navíc doporučuje pořídit si děti nové.

6. Tomáš Lichovník, Kateřina Šimáčková, David Uhlíř:

„Úprava styku rodiče s dítětem znamená povinnost rodiče nařízený styk realizovat.“

Ústavní soudci běžně schvalují, že z vás soudy udělají pouhého „stykače“ a připraví vás tak o práva spojená s péčí o dítě. Ale s ní spojené povinnosti by vám rádi nechali.

7. Michaela Maurerová:

„Odborníci bijí na poplach, zjistilo se totiž, že děti, které podstoupily střídavou péči, jsou psychicky labilní.“

Tato bulvární hvězdička jako dítě poznala výlučnou péči své matky a utíkala při ní z domova. Když se ale dnes sama nechce o výchovu svých dětí dělit s jejich otcem, každý „argument“ je dobrý.

8. Eva Ondřejová:

„Kompromis lidé vnímají jako prohru. Muži i ženy stejně, žena prohraje, pokud nedostane výlučnou péči, muž prohraje, pokud nedostane střídavou péči.“

Nezískat výlučnou péči je stejné jako nezískat střídavou péči? Tato advokátka je nadána poněkud zvláštním smyslem pro logiku. Což ovšem u právníků (včetně soudkyň) bohužel vídáme častěji.

9. Alena Polednová, Jana Šalomounová, Martin Šebek:

„Sourozenecké vztahy Adama a Karla jsou i v rámci stávající úpravy (kdy jsou spolu 3 dny ze 14) udržovány a rozvíjeny na odpovídající úrovni.“

Ze soudkyň Krajského soudu v Plzni stále padají perly. Bratrům zkrátka musí stačit být spolu asi tak často, jako by se vídali s kamarády z víkendové chalupy.

10. Renata Pospíšilová, Hana Carbolová, Martin Hrabovský:

„Fakticky se od počátku realizuje a nezletilé střídavou péči zvládají. Tato skutečnost sama o sobě neznamená, že střídavá péče skutečně funguje.“

Ani soudkyně Krajského soudu v Ostravě se ovšem nenechají zahanbit. Když něco děláte dlouho a zvládáte to, nemůžete si přece myslet, že vám to funguje.

11. Josef Smrž:

„Dítě svého tátu nemusí znát a v životě mu tak nechybí. Koneckonců, pokud nikdy neochutnáte avokádo, proč by vám v jídelníčku chybělo?“

A pokud se narodíte bez nohou, proč by vám měly chybět? Psycholog s takovými názory pracuje na oddělení sociálně-právní ochrany dětí a nabízí poradenství pro rodiče a děti...

12. Ivana Spoustová:

„Svépomocné skupiny za práva otců odvozují z PAS teorému genderově specifické strategie a používají tento koncept, aby se bránili obvinění z domácího násilí a sexuálního zneužívání i plnění své zákonné vyživovací povinnosti.“

Otcové snažící se o kontakt se svými dětmi jsou zkrátka největšími vyvrheli na světě. Bránit jim v kontaktu, s tím má tato advokátka bohaté zkušenosti.

13. Petra Suchanová:

„Bohužel se naše klientky potýkají s tendencí soudů poslední doby – svěřovat děti do střídavé péče.“

Klientka přijde za touto paní do spolku ROSA, aby odstavila otce od dítěte, a soud na to vůbec nedbá. To přece nejde, takhle jim kazit byznys!

14. Petra Winnette:

„Střídavá péče narušuje vývoj mozku malého dítěte.“

Výzkumy hovoří o tom, jak děti ve střídavé péči prospívají. Podle této psycholožky však mají narušený mozek. Správně fungující mozek totiž musí být orientovaný pouze na matku.

 

Převzato ze Střídavky, kde je možno pro jednotlivé žblebty i hlasovat.

Autor: Aleš Hodina | pondělí 8.1.2018 18:04 | karma článku: 28,22 | přečteno: 1323x
  • Další články autora

Aleš Hodina

Historii vytváříme právě teď

16.5.2021 v 19:30 | Karma: 19,00

Aleš Hodina

Projev, který nesměl zaznít

7.3.2021 v 18:49 | Karma: 31,82

Aleš Hodina

Vnitrostátní únosy dětí

10.12.2020 v 13:42 | Karma: 15,15
  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7421x
Táta 2 dětí. Úspěšný podnikatel. Zakladatel webu Hodina změny a šéfredaktor portálu Střídavka.